اخبار

فراخوان حمایت از طرح‌های برگزیده روستاییان برای ترویج کتاب و کتابخوانی منتشر شد

فراخوان حمایت از طرح‌های برگزیده روستاییان برای ترویج کتاب و  کتابخوانی منتشر شد
معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی ، از طرح‌های برگزیده روستاییان در حوزه ترویج کتاب و کتاب‌خوانی حمایت می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود جزییات این فراخوان به شرح زیر است : فراخوان حمایت از طرح‌های برگزیده روستاییان برای ترویج کتاب و منتشر شد

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی به مناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران  و به‌منظور پشتیبانی از برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، از طرح‌های برگزیده روستاییان در حوزه ترویج کتاب و کتاب‌خوانی حمایت می‌کند.برای شرکت در این برنامه، لازم است مسئول یا مجری، طرح موردنظر را در قالب فرم پیوست به همراه مدارک و مستندات دبیرخانه شبکه ترویج کتاب‌خوانی ارسال کند.هر شخص یا گروه یا انجمن فقط می‌تواند یک برنامه برای شرکت در طرح ارسال کند.

برنامه‌های ارسالی می‌تواند شامل مجموعه فعالیت‌های مانند اقدامات زیربنایی شامل 1-تأسیس نهادهای مرتبط به کتاب‌خوانی ازجمله کتابخانه2- واگذاری زمین، تأمین تجهیزات و امکانات زیربنایی4- استفاده بهینه از امکانات و زیرساخت‌های موجود در فضاهای مجازی برای ترویج کتاب‌خوانی  5- فعالیت‌های ترویجی شامل برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها7- هر فعالیتی که در فضاهای حضوری یا مجازی و شکل مبتکرانه و خلاقانه‌ای به ترویج کتاب و کتاب‌خوانی بیانجامد باشد.

طرح‌های ارسالی از سوی شرکت‌کنندگان در طرح باید دارای شاخص‌هایی همچون، متناسب با نیازهای محلی، آیین‌های بومی و ارزش‌های دینی و فرهنگی  باشد و از تأثیرات پایداری در ارتقای سطح فرهنگ کتاب‌خوانی ، مشارکت مردمی و پشتیبانی واحدهای اجرایی روستا و عشایر برخوردار باشد. همچنین در این طرح‌ها باید نیازهای فرهنگی زنان، کودکان و نوجوانان را موردتوجه قرار دهد.  در کنار  موارد گفته شده این طرح‌ها باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود در سطح ملی و محلی روستا و همچنین از فضاهای مجازی، استفاده مناسب و خلاقانه داشته باشد. به رونق کسب‌وکارهای محلی و همچنین رفع محرومیت‌ها و آسیب‌ها توجه داشته باشد. برای شرکت در برنامه، مجری طرح می‌بایست گزارش مبسوط و مفصلی از برنامه تهیه کند و در طراحی و اجرای طرح دارای خلاقیت و نوآوری باشد.

شیوه انتخاب طرح‌ها

بر اساس نظر شورای کارشناسی  و شاخص‌های تعیین‌شده ، پنج طرح از میان طرح‌های رسیده به دبیرخانه انتخاب می‌شوند و از هر طرح تا سقف ۵۰ میلیون ریال حمایت می‌شود و با لوح معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش‌های مجری یا مجریان طرح نیز تقدیر می‌شود و برای پشتیبانی‌های اجرایی بیشتر به نهادها و سازمان‌های همکار معرفی خواهند شد.

نحوه شرکت

متقاضیان شرکت در این برنامه می‌بایست به سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران با عنوان bookpromotion.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم‌های مربوطه و ارسال مستندات  اقدام کنند.

شماره تماس‌های و نمابر ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۷۹ ۰۲۱8861324 - ۰۲۱۸8342980
سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران:
bookpromotion.ir

ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب


 

۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۵
ارشاد دورود |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید