اخبار

دیدار خبر نگاران و اصحاب رسانه با امام جمعه شهرستان دورود

دیدار خبر نگاران و اصحاب رسانه با امام جمعه شهرستان دورود
صبح امروز نهم مهر ماه 1399 خبر نگاران و اصحاب رسانه شهرستان دورود در دفتر امام جمعه با حجت الاسلام حسینی نوری امام جمعه این شهرستان دیدار نمودند

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود ، در این نشست سید موسی موسوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود  ضمن خیرمقدم به امام جمعه تقاضا نمودند ، جلسه شورای فرهنگ عمومی منظم برگزار و مصوبات آن اجرایی شود کما اینکه در سالهای گذشته این جلسه برگزار می شد و مصوبات خوبی هم به مرحله اجرا رسیده است.

 موسوی افزود : کار خبرنگاری کار عشق است و مادیات در آن نقشی ندارد،انتظار داریم اصحاب رسانه مورد حمایت مسئولین و جنابعالی باشد.

 وی ادامه داد : هرچه در کار فرهنگی تلاش نماییم  کم کار کرده ایم و در این راستا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  دورود پتانسیل بالقوه فراوانی را دارا می باشد که قطعا  با کمک جنابعالی می تواند به بالفعل تبدیل گردند .

سپس امام جمعه شهرستان دورود طی سخنانی از برنامه های دائمی و  نشست با اصحاب رسانه یاد کردند و افزود :  معتقد هستیم اطلاع رسانی خدمت است.هرچه دستاوردهای نظام را منعکس کنیم کم است زیرا دشمنان با سیاه نمایی دنبال تضعیف نظام هستند.

 وی تصریح کرد : بخش اعظم این کار وابسته به قلم شماست،سیاه نمایی خدمات نظام زمانی اتفاق می افتد که فقط یک بعد موضوعات را مثلا در کم کاریها منعکس گردد .

حجت الاسلام حسینی نوری اضافه کرد :  اینجانب روحیه نقد پذیری و پیشنهاد پذیری بالایی دارم و از نقد استقبال می کنم. حتماً همه زوایای مختلف  در شهرستان اطلاع رسانی شود و مسئولین زیربط  از نقد منصفانه شما استقبال نمایند .

امام جمعه دورود با اشاره به یکی از بیانات حضرت علی (ع) که فرموده اند  مشورت شراکت در عقل دیگران است بیان داشت : اگر مسئولی دنبال پیشرفت شهرستان است باید از نقد استقبال کند ، چرا که  شهرستان دورود زمانی شهر صنعتی بوده اما متاسفانه اکنون معضلات اجتماعی زیادی داریم،از ۴ ازدواج یک مورد به طلاق منجر می شود.اختلاف طبقات محلی زیاد داریم که بیان و گوشزد این مسائل به عهده شما اصحاب رسانه است.

 وی اظهار کرد : اگر خواستیم موضوعی را مطرح کنیم کارشناسی شده باشد و در کنار نقد پیشنهاد هم بدهیم. خبرنگاران لزوما  موضوعی فعالیت کنند مثلا پیگیر باشند چرا سنگبریهای شهرستان دچار رکود شدند و به واسطه همین مورد ۵۰۰۰ نفر بیکار شدند.کار موضوعی نتیجه بهتری دارد.قلمی که بخاطر خدا زده شود مخاطب به آن جذب می شود.

 ایشان خاطر نشان کرد : مسئولین و اصحاب رسانه صدای واحد شهر باشند،هرگاه همه یک مشکل شهر را با صدای واحد فریاد بزنند مطمئن باشید بهتر شنیده می شود.

وی با تاکید بر بسط و گسترش اشتغال در سطح شهرستان افزود : اصحاب رسانه به ذهن مسئولین القا نمایند  که اشتغال در صنایع کوچک است،مثل بنگاه های زودبازده، اگر این امر صورت پذیرفت آن وقت توانستیم کار بزرگی انجام دهیم، بنابراین تشریح این کار با اصحاب رسانه است.

امام جمعه شهرستان دورود در پایان  بیان نمود : مقام معظم رهبری فرمودند مشکلات را اولویت بندی کنید، بنابراین باید همین کار انجام پذیرد که یکی از ارکان مهم پیشرفت  محسوب میگردد .اصحاب رسانه بازوی مسئولین است،برخی از مسئولین فکر می کنند اصحاب رسانه مچ گیر آنها هستند،که این طرز تفکر و نگاه کاملا اشتباه است ، اصحاب رسانه بازو هستند به همین دلیل از اصحاب رسانه نباید فراری بود .

۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید