اخبار

دستاورد بزرگ فرهنگی و هنری شهرستان دورود

دستاورد بزرگ فرهنگی و هنری شهرستان دورود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود از حضور این شهرستان در بین ۱۲۹ شهر خلاق فرهنگ و هنر کشور خبر داد

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود  سید موسی موسوی  رییس این اداره  افزود : با اعلام دبیر اجرایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور، ۱۲۹ شهر راه یافته به مرحله نهایی این طرح مشخص شدند. که  نام شهرستان دورود نیز در بعنوان یکی از شهرهای موفق  راه یافته در این طرح به چشم می خورد .

وی با اشاره به اینکه انتخاب شهرهای مرحله نهایی از میان ۳۶۷ شهر مشارکت کننده در این طرح انتخاب شده اند  بیان کرد : پس از اعلام فراخوان در تابستان ۱۳۹۸ و اعلام آمادگی ۳۶۷ شهر برای مشارکت در این طرح. کارگاه‌های آموزشی برنامه‌نویسی فرهنگی و هنری با حضور نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شهرداری هر شهر و رئیس انجمن فرهنگی و هنری همه شهرهای شرکت کننده در ۳۱ مرکز استان با بیش از ۲۴۰۰ساعت برای ۱۲۰۰ نفر برگزار شد.

وی افزود: پس از برگزاری کارگاه‌ها، شهرها برنامه‌های خود را همراه با مستندات به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال کردند که پس از چند مرحله داوری ۱۲۹ شهر در نه حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.

موسوی اضافه کرد :  ۱۷ شهر در حوزه موضوعی موسیقی، ۲۷ شهر در حوزه موضوعی ادبیات، ۱۸  شهر در حوزه موضوعی صنایع‌دستی و سنتی، ۳  شهر در حوزه موضوعی چاپ و بسته‌بندی، ۸ شهر در حوزه موضوعی مد و لباس، ۱۰ شهر در حوزه موضوعی سینما، ۲۲ شهر در حوزه موضوعی هنرهای تجسمی، ۴ شهر در حوزه موضوعی رسانه و مطبوعات و ۲۰ شهر در حوزه موضوعی هنرهای نمایشی به مرحله نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر راه یافتند ، که شهرستان  دورود از استان لرستان  در حوزه های موضوعی موسیقی، ادبیات و هنرهای نمایشی در بین ۱۲۹ شهر برتر کشور در این طرح پذیرفته شده است

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۵
ارشاد دورود |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید