اخبار

فرماندار دورود : در شرایط کنونی با تعامل ، همدلی ، همکاری و هم افزایی مراسمات سوگواری ماه محرم و صفر را مدیریت خواهیم کرد

فرماندار دورود :  در شرایط کنونی  با تعامل ، همدلی ، همکاری و هم افزایی مراسمات سوگواری ماه محرم و صفر را مدیریت خواهیم کرد
امروز بیست وهفتم مرداد ماه 1399 جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دورود ، با حضور اعضای این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر ستان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان دورود ، در این جلسه ابتدا سید موسی موسوی رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دورود طی سخنانی مصوبه جلسه مذکور را تشریح و تبیین نمود و افزود : اعضای شورای فرهنگ عمومی بر لزوم عملیاتی نمودن مصوبات این شورا اهتمام ورزند و کارگروه هایی که در راستای حل مشکلات و معضلات فرهنگ عمومی  تشکیل شده اند موظف هستند که اقدامات انجام شده خود را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارسال نمایند .

موسوی با اشاره به این اینکه بندهای تصویب شده شورای فرهنگ عمومی  لازم الاجرا هستند تاکید نمود : جلسات شورای فرهنگ عمومی طبق قوانین وضع شده  باید به صورت مستمر و ماهانه برگزار گردد و کلیه اعضا ء در آن شرکت نمایند .

در ادامه مجتبی بیرانوند فرماندار دورود در خصوص موضوع جلسه  و برگزاری مراسمات سوگواری ماه محرم و صفر اظهار داشت : در شرایط کنونی از حیث شیوع بیماری کرونا باید تدابیری اندیشه گردد که نیروهای انسانی و مردمی با مشکل و تلفات مواجه نگردند و از طرفی شان و منزلت مراسم سوگواری سالار شهیدان (ع) به نحو احسن حفظ گردد .

بیرانود تصریح کرد : این امر با تعامل ، همدلی ، همفکری و هم افزایی آحاد مردم و ادارات و نهادهای دولتی محقق خواهد شد . و کشور عزیز ما تجربه  عبور از چالش ها و مشکلات  را در کارنامه خود دارند که نمونه آن پیروزیهای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است  ، چرا که در بحث جنگ تحمیلی آحاد مردم ولایتمدار به طور خودجوش و داوطلبانه  در قالب نیروهای بسیجی و مردمی پای کار آمدند و دستاوردش اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی است که اکنون شاهد آن هستیم .

فرماندار دورود با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که تاکید نموده اند بنده شخصا تابع ستاد مبارزه با کرونا هستم خاطر نشان کرد : با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری تکلیف همه ما روشن و مشخص است و باید پشت سر ولایت در این راستا حرکت نماییم نه جلوتر از آن .

وی اضافه کرد : با توجه به اینکه بعضی از مراسمات از قبیل گل مالی ، قالی شویی کاشان و روضه خوانیهای خانگی ممنوع شده است کلیه ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی موظف هستند نسبت به شیوه نامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا  اهتمام ورزند و تمامی اقدامات اجرایی در این ایام منوط به مجوزهای این ستاد خواهد بود .

نایب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دورود در پایان این جلسه گفت : تبلیغات و ایجاد فضای سوگواری در سطح شهر از سالهای گذشته و به مراتب بیشتر و بهتر انجام خواهد پذیرفت و ادارات خصو صا شهرداری نسبت به سیاهپوش نمودن فضای شهر در این ایام اقدامات ویژه ای را انجام خواهند داد .

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱
ارشاد دورود |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید