اخبار

خبرنگاران و اصحاب رسانه ملزم به رعایت مسائل قانونی هستند

خبرنگاران و اصحاب رسانه ملزم به رعایت مسائل قانونی هستند
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود در مراسم تجلیل از خبرنگاران بسیجی که در سالن اجتماعات فرماندهی بسیج سپاه ناحیه دورود برگزار شد گفت : خبر نگارانی که در سامانه ای رسانه ثبت نام ننموده اند اجازه فعالیت نخواهند داشت

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود ، مراسم تجلیل از خبر نگاران بسیجی شهرستان دورود امروز بیستم مردادماه به اهتمام فرماندهی بسیج مقاومت سپاه دورود در سالن اجتماعات این نهاد با حضور جمعی از خبر نکاران ، ری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروهای فرهنگی سپاه دورود برگزار شد .

در این مراسم سرهنگ زینی وند فرمانده سپاه ناحیه دورود ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارک امامت و از شهید صارمی و شهدای رسانه بعنوان نیروهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد کردند و افزود : خبر نگاران بعنوان اقشار تاثیر گذار در جامعه نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی آحاد مردم از دستاوردهای نظام اهتمام ورزیده  و با انصاف و عدالت در این راستا فعالیت نمایند

وی بیان داشت : خوشبختانه در طرح کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا و با مساعدت مردم ولایتمدار در مرحلعه نخست اقدامات خوبی در این زمینه انجام پذیرفته و به یار خدا در مرحله دوم این طرح نیز به  افراد آسیب دیده  مساعدتهایی انجام خواهد شد .

سرهنگ زینی وند از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود بعنوان مسوولی دلسوز و پرتلاش در عرصه های فرهنگی و هنری یاد کرد و اظهار داشت : امیدواریم مشکلات خبرنگاران بسیجی از قبیل بیمه خبرنگاری و تسهیلات بانکی به این عزیزان در دستور کار قرار داده شود و ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود همچون گذشته در این خصوص پی گیرهای لازم را انجام دهند .

در ادامه سید موسی موسوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مطالب فرماندهی سپاه ناحیه دورود از سرهنگ زینی وند بعنوان یکی از عناصر فرهنگی شهرستان و استان لرستان نام برد و بیان داشت : ایشان همیشه و همواره یار و مدد کار برنامه های فرهنگی شهرستان بوده اند و بی شک از رهنمودها و فعالیتهایشان به کرار بهره مند گشته ایم .و از بدو ورود این عزیز به شهرستان شاهد اتفاقهای مثبت و ارزشمندی در این حوزه بوده ایم .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود در ادامه افزود : این اداره آمادگی خود را جهت انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری در تمامی رشته ها با بسیج سپاه ناحیه دورود اعلام می دارد و امیدواریم با مساعدت و همکاری فی مابین گامهای اساسی در راستای خدمت به مردم برداشته شود .

موسوی خاطر نشان کرد :  زحمات خبر نگاران بر کسی پوشیده نیست ولی باید افرادی که در این حوزه بعنوان خبر نگار و رسانه فعالیت مینمایند مسایل قانونی را رعایت نمایند و با ثبت نام در سامانه جامع  ای رسانه شناسه خبر نگاری خود را دریافت نمایند و اگر این اتفاق صورت نگیرد هرچند که خبر نگار دارای رزومه هم که باشد ،  وجاهت قانونی نخواهد داشت . و بر عکس خبر نگاری که دارای شناسه خبر نگاری باشد ولی در این حوزه فعالیتش ضعیف باشد نیز از نظر ما خبر نگار فعال محسوب نخواهد شد . بنابراین شناسه خبر نگاری و فعالیت گستره  از ارکان مهم خبر نگاری قلمداد می گردد .

در پایان این مراسم از خبر نگاران بسیجی شهرستان دورود با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر به عمل آمد .

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸
ارشاد دورود |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید