اخبار

پیام تسلیت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود به مناسبت در گذشت محمد علی کشاورز

روابط عمومی
در پی درگذشت استاد محمد علی کشاورز هنرمند بزرگ ، تئاتر ، سینما و تلویزیون ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بر شمردن خلاصه ای از فعالیتهای هنری این هنر مند بزرگ ، در گذشت وی را به ملت ایران و خصوصا جامعه هنری تسلیت گفت
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود در پی در گذشت محمد علی  کشاورز هنرمند بزرگ تئاتر،سینما و تلویزیون سید موسی موسوی رئیس اداره فرهنگ  و ارشاداسلامی شهرستان دورود ضمن تسلیت گفتن در گذشت این هنر مند بزرگ بیان داشت : محمد علی کشاورز در کنار عزت اله انتطامی، بهروز وثوقی، جمشید مشایخی و علی نصیریان مهمترین چهره های بازیگر مرد در تاریخ سینما و تلویزیون ایران دانست. کشاورز در بیش از پنجاه سال فعالیت سینمایی و تلویزیونی با اغلب کارگردانان مطرح سینمای ایران سابقه همکاری داشته است. اولین حضور سینمایی که از محمدعلی کشاورز به خاطر داریم فیلم "شب قوزی" فرخ غفاری است که یکی از آثار مهم سالهای ابتدایی دهه چهل سینمای کشور محسوب می شود. کشاورز در ابتدای دهه پنجاه شمسی با حضور در برخی از فیلمهایی که به موج نوی سینمای ایران مشهور شد چهره متفاوتی از خود در خاطره سینما دوستان برجای گذاشت. بازی در فیلم "خشت و آینه" ابراهیم گلستان، "رگبار" بهرام بیضایی، "صادق کرده" ناصر تقوایی، "شطرنج باد" محمدرضا اصلانی و سریال محبوب دایی جان ناپلئون را می توان مهمترین حضور کشاورز در سینما و تلویزیون قبل از انقلاب ایران قلمداد کرد.
 
🔹اما عمده فعالیت سینمایی و تلویزیونی و مهمترین دوره حیات سینمایی کشاورز را باید دهه شصت و نیمه اول دهه هفتاد شمسی دانست. در این سالها کشاورز به واسطه همکاری با علی حاتمی در آثاری مانند کمال الملک و مادر و سریال هزار دستان و همچنین بازی در سریال های سلطان شبان و پدرسالار تصویری تاثیرگذار را در ذهن سینما دوستان و مخاطبان سریال های تلویزیونی آن سالها، برجای گذاشت. 
🔹محمدعلی کشاورز با حضور در فیلم "زیردرختان زیتون" افتخار همکاری با عباس کیارستمی را نیز در کارنامه ثبت کرد و از این لحاظ نیز از معدود بازیگرانی لقب گرفت که تجربه همکاری با این کارگردان مطرح سینمای کشور را داشته است. 
 
🔹با درگذشت محمدعلی کشاورز یکی دیگر از چهره های نوستالژیک و خاطره انگیز بازیگری در تاریخ تئاتر و سینمای ایران از میان ما رفت و حالا دیگر از آن بازیگرانی که به نظر با توان و استعداد ذاتی خود به این عرصه وارد شده و نقش های پررنگ و ماندگاری را ایفا کرده بودند، عده ای معدودی جز بهروز وثوقی، علی نصیریان، جلال پیشواییان، فرامرز قریبیان و تنی چند دیگر در قید حیات باقی نمانده است..

فقدان این هنرمند بزرگ را به ملت شریف وبزرگ ایران خصوصا جامعه ی هنری تسلیت گفته و از درگاه باریتعالی علو درجات معنوی را برای وی مسئلت داریم ،  

 
سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز 
مرده آن است که نامش به نکویی نبرند 
 
✍موسوی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی دورود
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۴۸
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید