اخبار

حضور پر رنگ دورود در جشنواره های "پایتخت کتاب ایران" و "روستاهای دوستدار کتاب"

حضور پر رنگ دورود در جشنواره های "پایتخت کتاب ایران" و "روستاهای دوستدار کتاب"
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود از ارائه ۲۵ طرح به جشنواره های "پایتخت کتاب ایران" و "روستاهای دوستدار کتاب" توسط این اداره خبر داد.

به گزارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، سید موسی موسوی با اعلام این خبر افزود: با پیگیری و فعالیتهای انجام شده در راستای جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، حدود ۱۵ طرح فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاهای شهرستان دورود به ثبت رسیده که تعداد ۹ طرح آن عملیاتی گردیده و ۶ طرح آن در دست اقدام است .

وی تصریح کرد : دهیاران ، شورای اسلامی روستا، بخشداران ، کانونهای فرهنگی و هنری مساجد ، مدارس ، و سایر نهادهای فرهنگی و تشکل های مردمی نقش مهمی در معرفی ، ارائه و انجام این طرح ها عهده دار بودند  که جا دارد از همه آنها تشکر و تقدیر  را به عمل آوریم .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دورود سپس برگزاری جشنواره "پایتخت کتاب ایران" را از تاثیرگذارترین اقدامات فرهنگی در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی قلمداد کرد و افزو:  پایتخت کتاب ایران عنوان طرحی است که بر مبنای آن هر سال شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می شود.

موسوی اضافه کرد : افزایش همکاری ها و مشارکت نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی در حوزه کتاب، جذب سرمایه های موجود در بخش خصوصی ، تمرکز زدایی و تقویت عدالت فرهنگی، ترویج کتابخوانی ، حمایت از ایده های نو  و ابتکاری در حوزه کتاب ، همچنین طراحی برنامه های جذاب و مردم پسند در حوزه کتاب از مهمترین اهداف این طرح به شمار می روند .

وی در پایان خاطر نشان ساخت : خوشبختانه شهرستان دورود با ارائه ۱۰ طرح فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی در این رویداد فرهنگی کشور حضور خواهد داشت، طرح هایی که همگی در سطح شهر عملیاتی خواهند شد .

۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید