اخبار

در جلسه اعضای شورای تامین با خبر نگاران و اصحاب رسانه

امام جمعه دورود : خبر نگاران و اصحاب رسانه ملزم به رعایت اصل انصاف و شفاف سازی هستند

امام جمعه دورود : خبر نگاران و اصحاب رسانه ملزم به رعایت اصل انصاف و شفاف سازی هستند
جلسه اعضای شورای تامین شهرستان دورود با خبر نگاران ، اصحاب رسانه و مدیران کانالهای فضای مجازی صبح امروز چهارم دیماه 1398 در سالن کنفرانس دادگستری این شهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود ، این نشست با دعوت رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود از اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی به میزبانی دادگستری این شهر و با حضور اعضای شورای تامین  برگزار شد.

در ابتدا آقای سوری رییس دادگستری شهرستان دورود طی سخنانی مسائل قانونی فعالیتهای رسانه ای در راستای انتخابات را تبیین و تشریح کرد و افزود : امروزه ارتباطات در فضای مجازی بیشتر از فضای حقیقی به چشم می خورد و این مسئله و در پیش بودن انتخابات نمایندگان مجلس برهه ای حساس را بوجود آورده است به طوری که بعضا شاهد هستیم قانون انتخابات در این فضا  به خوبی رعایت نمی شود .

وی بیان داشت : باید با کمک مسولین و اصحاب رسانه تلاش مضاعف نماییم که انتخابات پیش رو در فضایی سالم و امنیت بالا برگزار گردد.

رییس دادگستری دورود تصریح کرد : اگر فرد و گروههای مجازی و خبری خلاف قانون انتخابات عمل نمایند عمل آنها جرم محسوب شده و طبق قوانین با آنها برخورد خواهد شد .

سوری اظهار داشت : دادگستری شهرستان دورود از هیچ کاندیدی طرفداری نکرده و نخواهد کرد و ما وام دار هیچ جناح و گروه سیاسی در این انتخابات نخواهیم بود .

در ادامه حجت الاسلام دکتر حقیان امام جمعه و رییس شورای تامین شهرستان دورود طی بیاناتی جایگاه و عملکرد خبر و اصحاب رسانه و خبر نگاران را تشریح کرد و بیان داشت : یکی از فاکتورهای مهم و اساسی فعالیتهای رسانه ای رعایت اصل انصاف ،عدالت  و شفاف سازی در امر ارائه اخبار و  رویدادهای خبری است . 

وی  خاطر نشان کرد : نقد عملکرد دستگاههای دولتی و افراد لزوما در کمال ادب و احترام صورت پذیرد و اصحاب رسانه از ادبیات توهین آمیز و تنش زا به جد پرهیز نمایند .

رییس شورای تامین شهرستان دورود با اشاره به بحرانهای اقتصادی و معیشتی مردم تاکید نمود : درست است که  امروزه مردم ما با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم میکنند اما  نبایداز  دست آوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران غافل بمانیم  و اطلاع رسانی  و انعکاس این موفقیتها  از وظایف مهم و اساسی  اصحاب رسانه است که می بایست در این راستا پر تلاش ظاهر گردند .

دکتر حقیان خاطر نشان کرد : در جریان انتخابات سال 96 خبر نگاران و اصحاب رسانه شهرستان دورود چهره ای تاثیر گذار ، پررنگ  و مثبتی از خود به جای گذاشتند که امیدواریم امسال نیز این مسئله تکرار گردد .

۴ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید