اخبار

تمدید مهلت شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم تا ۲۲ آذرماه

تمدید مهلت شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم تا ۲۲ آذرماه
رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد لرستان گفت: مهلت ثبت نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم تا ۲۲ آذرماه تمدید شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، منصور احمدی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، از تمدبد مهلت ثبت‌نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن‌ کریم، هم‌زمان با سراسر کشور، تا بیست و دوم آذرماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام در آزمون ۱۲ آبان‌ماه در سایت quranedu.ir آغاز شده و با تمدید تا بیست و دوم آذرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری این دوره از آزمون در بهمن‌ماه سال‌ جاری، اظهار کرد: این دوره از آزمون با هدف سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی کشور، ایجاد انگیزه میان عموم مردم جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، راهبری آموزش‌های قرآن و عترت در مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی به‌ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و به‌روزرسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت برگزار خواهد شد.

احمدی با اشاره به این‌که هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن‌ کریم در چهار گروه امتحانی و ۱۵ رشته برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این دوره گروه ترجمه و مفاهیم قرآن‌ کریم در دو رشته تفسیر سوره بقره و ترجمه و درک معانی سوره بقره، گروه معارف اهل‌بیت(ع) در دو رشته حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه و حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل ارشاد لرستان، ادامه داد: همچنین گروه حفظ قرآن‌ کریم در ۹ رشته حفظ جزء۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ ۵ جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول و حفظ کل، و گروه آموزش‌های الکترونیکی در دو رشته سبک زندگی و سیره معصومین(ع) یک و ۲ و روخوانی قرآن‌ کریم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: رشته‌های گروه آموزش‌های الکترونیکی شامل سبک زندگی و سیره معصومین(ع) با همکاری سامانه مجازی نورالمجتبی و روخوانی قرآن‌کریم با همکاری سامانه مجازی حامیم برگزار می‌شود.

احمدی با اشاره به زمان‌بندی برگزاری آزمون، عنوان کرد: آزمون رشته‌های الکترونیکی ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه و آزمون رشته‌های کتبی سوم بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد لرستان در رابطه‌ با منابع آزمون، تصریح کرد: به‌جز رشته تفسیر سوره بقره که منبع آن تفسیر نمونه است، در تمام رشته‌های آزمون که به‌صورت کتبی برگزار می‌شود، متون و ترجمه‌های متداول قرآن‌کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه قابل استفاده است.

احمدی بیان کرد: نمره قبولی در آزمون کتبی کسب حداقل ۷۰ امتیاز و نمره قبولی در آزمون الکترونیکی کسب حداقل ۸۰ امتیاز است.

۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید