اخبار

کتاب وسیله ای جهت دریافت دانش و آگاهی به منظور بسط و گسترش آن در سطح جامعه است

کتاب  وسیله ای  جهت  دریافت دانش و  آگاهی به منظور بسط و گسترش آن در سطح جامعه است
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی گفت : یکی از رسالتهای مهم فرهنگی در سطح جامعه ایجاد بستری مناسب در راستای ترویج کتاب و کتابخانه می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود ، سید موسی موسوی افزود : اگر ما حداقل‌ استاندارد را در نظر بگیریم‌ باید برای‌ هر ۵۰۰۰ نفر یک‌ کتابخانه‌ وجود داشته‌ باشد، یعنی‌ در کشور ما باید حدود ۱۴۰۰۰ کتابخانه‌ عمومی‌ وجود داشته‌ باشد، درحالی‌ که‌ طبق‌ آمار ارائه‌ شده‌ حدود ۱۵۰۰ کتابخانه‌ داریم‌ و اگر کتابخانه های‌ مدارس، حوزه‌های‌ علمیه‌ و مساجد و غیره‌ را هم‌ در نظر بگیریم‌ در مجموع‌ حدود ۴۰۰۰ کتابخانه‌ عمومی‌ داریم‌ و این‌ بدین‌ معنا است‌ که‌ ۱0۰۰۰ کتابخانه‌ کم‌ داریم.

موسوی اظهار داشت : کتاب  وسیله ای  مهم  جهت  دریافت دانش و  آگاهی به منظور بسط و گسترش آن در سطح جامعه است  و یکی از رسالتهای مهم فرهنگی در سطح جامعه  ایجاد بستری مناسب در راستای ترویج کتاب و کتابخانه  می باشد.

 وی بیان داشت : در حال حاضر انواع مختلفی از کتاب وجود دارد که باعث می شود کتابخوانی آسان تر بشود. انواع مختلف کتاب به انسان این امکان را می دهد که در مکان های مختلف بتواند به مطالعه ی کتاب بپردازد. تکنولوژی های جدید این امکان را فراهم کرده تا انسان بتواند از تمام ساعت های زندگیش استفاده کند و هیچ ساعتی را به بطالت نگذراند.

 رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود  با اشاره به برپایی دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب لرستان  نمایشگاه کتاب لرستان که در تاریخ 26 آبان ماه  الی 1 آذر ماه  1397  در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی خرم آباد برگزار می گردد اضافه کرد : امیدواریم عموم مردم به همراه  اصحاب فرهنگ و هنر از این  نمایشگاه دیدن نمایند  و ضمن تهیه کتاب مورد نظر از تخفیف 30 درصدی  آن بهرهمند گردند .

 

۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۱۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید